ISONEM SS SOIL HARDENER

Toprak Yüzey Sertleştirici

Her türlü toprak ve agreganın kararlı hale getirilmesi katılaştırılması, sertleştirilmesi veya tozuma önleyici solüsyon olarak kullanılan ekolojik bir solüsyondur.Toprak veya agregaya uygulanmasının hemen ardından ISONEM SS kopolimer molekülleri agrega veya toprakla birbirine düz ve çapraz bağlar oluşturarak uzun nanopartiküller haline gelir. Uygulama esnasında içine katılan su oranı toprak ve agregadan buharlaşıp çekildiğinde uzun ömürlü ve suya dayanıklı esnek katı madde matrisi oluşturur. Kürlenmesinin ardından tamamen saydam hale gelerek doğal örtüyü hiç dokunulmamış gibi görünmesini sağlayarak doğallığını korur. PM 10 & PM2.5 Uyumlu (2.5 mikron ve üzeri boyuttaki tehlikeli toz parçacıklarını durdurur.)
Yanmaz ve uçucu madde içermez. Ekolojik ve çevreye duyarlıdır.
TEKNİK ÖZELLİKLER:

 • Kimyasal Kompozisyon: Vinil akrilik kopolimer emülsiyon
 • Görünüşü: Beyaz emülsiyon
 • Katı Madde: 50±1,0
 • pH: 4-6
 • Vizkosite (25°C,Br.): Min. 500 cps.
 • Mekanik Stabilite: Çok iyi

ÜRÜN BELGELERİ

Uganda Isonem Ss Soıl Hardener Test Raport

Isonem Ss Soıl Hardener Tse

CE BELGESİ
ISO BELGESİ

TSE BELGESİ

 1. Kullanım Alanları
  Üzerinde kaplama olmayan toprak yollar. Şantiye alanları ve yolları. Ağır taşıt yolları. Yol temeli ve alt temeller. Depo ve stok yığınları. Enerji santralleri. Helikopter test pistleri. Havaalanı apronları. Maden tortuları ve sahaları. Arazi iyileştirme. Şantiye park alanları. Park alanları. Otoyol banketleri. Şev ve banketler. Orman yolları. Tarımsal erişim yolları. Sınır devriye yolları. Golf sahaları ve yürüyüş yolları. Park ve rekreasyon alanları. Depolama alanları ve göletlerde.
 2. Uygulama Şekli

  ISONEM SS kullanıma hazır konsantre bir solüsyondur. Uygulama yapılacak alan tamamen kuru olmalı ve içerisinde su barındırmamalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra 72 saat yağmura karşı koruma altına alınmalıdır. Uygulama sıcaklığı 4°C altında olmamasına dikkat edilmelidir. Uygulama yapılacak toprak yüzey asgari %95 değerine kadar sıkıştırılmalıdır. Sıkıştırma işlemi bitirildikten sonra yüzey gerilmesini ortadan kaldırmak penetrasyon derinliğini arttırmak için önceden 2.5 lt/m2 olacak şekilde yalnızca su ile ıslatın. Yüzeye solüsyon uygulanması eşit miktarda her yere olacak şekilde ve yavaş yavaş püskürtülmelidir.

  UYGULAMA ALANLARINA GÖRE TÜKETİM MİKTARLARI;

  • Toprak yollarda ağır taşıt trafiği olan yerler için: 1 lt ISONEM SS + 6 lt su
  • Sadece tozumaya karşı kullanımlarda: 1 lt ISONEM SS + 10 lt su
  • Havaalanları gibi çok ağır yük trafiği olan alanlar ve şantiye sahalarında: 1 lt ISONEM SS + 4 lt su
 3. Sarfiyat ve Öneri
  AMBALAJ ŞEKLİ: 5 lt, 10 lt ve 20 lt PE bidonlarda
  DEPOLAMA: Orijinal, açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda 12 ay.
  RENK: Süt Beyaz kürlendikten sonra şeffaf ve istenildiğinde renklendirilebilir. 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir