ISONEM MS 80

Şeffaf Dış Cephe Sıvısı

Uygulandığı dış cephede film tabakası oluşturmadan görüntüyü ve dokuyu bozmadan doğallığını koruyarak su geçirimsiz hale getiren siloxan esaslı şeffaf bir yalıtım ürünüdür. Yüzeyde film tabakası oluşturmadığından binanın yada taşın nefes alma kapasitesini engellemez, azaltmaz yada görüntüsünü bozmaz. Kararma ve kabartma yapmaz. Alkali dayanımı çok yüksektir ve bu nedenle yeni veya eski betonlarda rahatlıkla uygulanabilir. Uygulandığı pres tuğla, doğal, yapay taş veya sıvaların harcından dolayı oluşan tuz kusmalarını ve lekelenmelerini önler. Islanmayı engellediğinden dolayı da binaların ısı izolasyon değerinin kaybolmasını önler. Yağmurun tahribatından ve korozyonundan binayı korur. Yapıların ömrünü uzatır. Dış cephe boyalarının altında astar olarak da kullanılır.

AVANTAJLARI:

 

 • Şeffaftır, film tabakası oluşturmaz.
 • Doğal görüntüyü bozmaz, vernik gibi parlak görüntü vermez.
 • Derinlemesine işler, yüksek penetrasyon özelliğine sahiptir.
 • Yüksek alkali dayanımı vardır.
 • Yapıların nefes almasını engellemez.
 • Uzun ömürlü ve ekonomiktir.
 • Yağmurdan oluşan kirlenme,kararma,ve renk bozukluklarını önler.
 • Don hasarları ve tuz kusmalarından korur.
ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ
 1. Kullanım Alanları
  Mineral bazlı ve emici her türlü yüzeye uygulanır. Örneğin; Brüt beton, sıva, tuğla, briket, traverten, doğal taş, mozaik, gaz beton; kiremit vb. Yalnızca mermer, granit, cam, metal, plastik gibi emici olmayan yüzeyler ile yatay emici yüzeylerde uygulanmaz. Yatay emici olan yüzeylerde ISONEM BD yi öneriyoruz. ISONEM MS 80 sadece binaların dış duvarlarını yağmur ve etkilerinden korumak için kullanılır.
 2. Uygulama Şekli
  Uygulama yapılacak yüzey kuru, sağlam ve her türlü kir, yağ, tozdan arındırılmış olmalıdır. Islak yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Mutlaka emiciliğini azaltacak katmanlar temizlenmelidir. Uygulama yapılacak yüzeyde 4 mm den büyük çatlaklar Uygulama yukarıdan aşağıya doğru fırça ya da püskürtme yardımıyla, en az iki kat halinde yapılmalıdır. Uygulama sırasında yanıcı madde kullanılmamalıdır. Göz ve deri temasından kaçınılmalı, eldiven ve gözlük kullanılmalıdır. yüzeyin kuruması sağlanmalıdır. Yüzeyin olmamalıdır, varsa onarılmalıdır. Birinci kat uygulaması tam kuruma yapmadan yaş üstü yaş olarak ikinci kat uygulanmalı yüzeyin tam olarak doyurulması sağlanmalıdır
 3. Sarfiyat ve Öneri
  SARFİYAT: Yüzeyin emiciliğine göre 100-200 ml/m2
  AMBALAJ: 3.5 lt teneke kutu
  DEPOLAMA: Orijinal, açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda 12 ay.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir