ISONEM FLOOR 2K

Solventsiz Epoxy Esaslı Kaplama

Solventsiz epoksi reçine esaslı, kimyasal ve fiziksel mukavemeti çok yüksek kaplamalar oluşturan ve kalın katlar halinde uygulanabilen, metal ve beton yüzeylerin kimyasal ve fiziksel dış etkilerden korunması amacıyla geliştirilmiş bir yüzey kaplama sistemidir.

ÜRÜN BELGELERİ

CE BELGESİ
ISO BELGESİ
GIDA KODEKSİNE UYGUNLUK BELGESİ

RENK KARTELASI(Çözünürlük ve ışık farklılıklarından dolayı renk tonları değişiklik gösterebilir)

TSE BELGESİ

 1. Kullanım Alanları
  Endüstriyel tesislerde, fabrikalarda, rafinerilerde ve solventsiz olması sebebiyle ilaç ve gıda üretimi yapılan alanlarda, asit üretim tesislerinde, kimya fabrikalarında, labaratuvarlarda, otomotiv endüstrisi alanlarda, arıtma tesislerinde, su tanklarında, metal ve beton zemin ve duvarlarda dayanıklı uzun ömürlü bir kaplama olarak kullanılır.
 2. Uygulama Şekli

  UYGULAMA ŞEKLİ: Rulo, fırça, havasız püskürtme
  KARIŞIM ORANI: 4 kg zemin boyası (A) + 1 kg sertleştirici (B) : 5 kg Toplam (A+B)
  KARIŞIM YOĞUNLUĞU: 1,50-1,60 gr/ml (karışım)
  KARIŞIM ÖMRÜ (POTLIFE): 30 – 40 Dk. (23°C)
  KURUMA SÜRESİ:

  • Toz kuruması: 1,5-2 Saat
  • Dokunma kuruması: 6 Saat
  • Sert kuruma: 18 – 24 Saat
  • Tam kuruma: 7 Gün

  UYGULAMA ŞEKLİ:

  BETON YÜZEYLER İÇİN:
  Beton yüzeyler her türlü yağdan, kirden, tozdan ve yüzey atıklarından arındırılmalı tamamen kuru ve temiz olmalıdır. Yeni dökülmüş beton yüzeyler için 21 gün kuruma süresi beklenmeli beton prizini aldıktan sonra uygulamaya geçilmelidir.

  ÇELİK VE METAL YÜZEYLER İÇİN:
  Uygulanacak metal yüzeyler, boya ile zemin arasında boyanın yüzeye yapışmasını engelleyecek her türlü yağ, toz, pas ve benzer malzemelerden tümüyle arındırılmalıdır. Eğer yüzeyde eski epoksi boya var ise ve kaldırılamıyorsa eski boyanın yüzeyi bir zımparayla pürüzlendirilmeli ve solventle temizlenmelidir.

  ASTAR UYGULAMASI:
  ISONEM FLOOR 2K uygulama öncesi tüm yüzeyler ISONEM EP PRIMER (Epoxy esaslı astar) ile 0,3 – 0,4 kg/m2 sarfiyatla astarlanmalıdır.

  KARIŞIMIN HAZIRLANMASI:
  Öncelikle solventsiz boyanın (A) kutusu açılır ve bir iki dakika karıştırılır. Daha sonra içine sertleştiricisi (B) katılarak iki dakika daha karışım tam homojen şekil alana kadar iyice karıştırılır. Karışım oranları 4:1 oranında olması çok önemlidir. Malzemenin tam oranlarında karışması gereklidir.

  KARIŞIMIN UYGULANMASI:
  Karışım hazırlanan yüzeye tek kat halinde fırçayla uygulanır. Eğer kalınlık isteniyorsa ikinci kat ilk katın yüzey kuruması olur olmaz 24 saati geçmeden yapılmalıdır ki en iyi adhezyon ara katlarda sağlanmış olur. Uygulama her zaman aynı yönde yapılmalıdır.
  Ön kuruma 4-8 saat/20°C de gerçekleşir, sertleşme ise 18-24 saati bulur. Tam sertleşme ve fiziksel kimyasal dayanıma 7 günde geçer.

 3. Sarfiyat ve Öneri

  SARFİYAT: 500 gr/m2
  DEPOLAMA: Orijinal, açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda 12 ay.
  AMBALAJ ŞEKLİ: 5 kg set (Solventsiz epoksi 4 kg teneke kutu, Sertleştirici 1 kg teneke kutu)

  RENK: İstenilen renklerde üretilebilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir