ISONEM EP GROUT MORTAR

Epoxy Esaslı Grout

Özel mineral dolgu ve solventsiz epoksi bileşenlerden oluşan, yüksek mekanik dayanıma sahip, karıştırıldığında akıcı, kendiliğinden yayılabilen döküm harcıdır. Islak olmayan hafif nemli yüzeylere uygulamaya elverişlidir. Kimyasal direnci yüksektir. Hızlı sertleşir, büzülme yapmaz. Su geçirimsizdir. Değişken hava koşullarına dayanıklıdır. Mekanik darbe ve titreşimlere dayanıklıdır. İnce yapılan uygulamalarda akıcılık özelliği iyidir. Beton, polyester, ahşap, taş, harç, asbestli çimento, çelik, alüminyum ve epoksi malzemeler üzerine uygulanabilir.

Özellikleri 
Solvent içermez,
Büzülme yapmaz,
Akıcılık özelliği çok iyidir,
Hafif rutubetli fakat ıslak olmayan yüzeylere uygulanabilir,
Hızlı sertleşir,
Karışıma hazır bileşenler ambalajında oranlanmıştır.

ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ
 1. Kullanım Alanları
  Makine temellerinde
  Çelik kolonların temele sabitlenmesinde
  Döşemeler, kolonlar, kirişler vb. elemanların tamir ve güçlendirilmesinde
  Zemin betonlarının tamirinde
  Fabrika ve depo zeminlerinde bozuk yüzeylerin düzeltilmesinde
  Donatı filizi, ankraj işlerinde 
 2. Uygulama Şekli

  Yüzey Hazırlığı: Uygulama yapılacak yüzeyler aderans üzerine ters etki yapacak her türlü toz, kir, yağ vb. kirleticilerden arındırılmalıdır.
  Karıştırma: Karışım oranına göre kullanıma hazır setler halinde temin edilen setler, karışım ömrüne dikkat edilerek uygulama yapılacak kadar karışım hazırlanmalıdır. Karışıma başlamadan önce malzeme sıcaklıklarının +15 – +25°C arasında olduğundan emin olunmalıdır. B bileşenin tamamı A bileşeni içine boşaltılmalı ve B bileşeninin içinde malzeme kalmadığından emin olunmalıdır. Düşük devirli elektrikli karıştırıcı ile (max. 250 dev/dk) A+B, homojen bir karışım elde edilinceye kadar karışım içerisine hava sürüklememeye dikkat ederek, en az 3 dakika karıştırılmalır. Daha sonra karıştırma işlemine ara vermeden C bileşen (toz komponent) yavaşça ve sürekli olarak karışım içerisine dökülmelidir. Homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırma işlemine devam edilir.
  Uygulama: Uygulamadan önce karışımı, sürüklenen havanın atılabilmesi için 1-2 dakika bekletiniz. Ürünü uygulama yapılacak alana boşaltınız ve malzemenin hareketini devam ettirebilmesi için uygun basıncı sağlayınız ve diğer taraftan döküm yapmaya devam ediniz. Büyük hacimli alanlara yapılan dökümler tabakalar halinde dökülmelidir.

  Sıcaklık Uygulama Ömrü
  10°C 60 dakika
  20°C 40 dakika
  30°C 30 dakika

  Karışımın uygulama ömrü, A ve B bileşenler karıştırıldığı anda başlar. Uygulama ömrü ve kuruma hızı yüksek sıcaklıklarda azalır, düşük sıcaklıklarda artar.

 3. Sarfiyat ve Öneri
  SARFIYAT: 2 kg/m² yaklaşık 1mm kalınlık için
  AMBALAJ: 25 kg set  (A Komponent:3,1 kg teneke kutu, B Komponent:1,9 teneke kutu, C Komponent:20 kg Kraft torba)
  DEPOLAMA: Orijinal, açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda, 12 ay. 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir